Tradiciniai renginiai

1. Mokytojų diena

Spalio 5-oji gimnazijoje – sijonų ir kostiumų diena. Tą dieną dera pasipuošti, taip parodant pagarbą mokytojams. Šventinius Mokytojų dienos renginius organizuoja gimnazistai. Pravedę pirmąsias pamokas ir palikę klasėse juos „pavaduoti“ ketvirtokus, visi mokytojai renkasi aktų salėje – ten jiems šventinę programą būna parengę abiturientai bei mokinių parlamentas.

2. Dvyliktokų gimtadienis, arba „Pyragų diena“

Kasmet gruodžio 12-ąją, lygiai dvyliktą valandą, mokyklos aktų salėje abiturientai švenčia savo simbolinę gimimo dieną. Šventę pagardina skanūs pyragai, kuriuos pardavinėja pirmų–trečių klasių mokiniai ilgosios pertraukos metu. Žinoma, vyriausi gimnazistai, kurių kitais metais jau nebematysime mokykloje, turi išskirtinę privilegiją apsipirkti „pyragų turguje“ dar prieš ilgąją pertrauką. Iki dvyliktos valandos visi ketvirtokai būna pasveikinti veiklių jaunesnių mokinių, kurių būrys tarsi linksmybių ir džiaugsmingos muzikos prikrautas karavanas keliauja per klases. Ši tradicinė šventė gimnazijoje vyksta jau septynerius metus.

3. Šokių vakaras „Sidabrinė naktis“

Kiekvieno gruodžio pabaigoje, prieš pat Kalėdas, Panevėžio  bendruomenių rūmų žemutinėje salėje vyksta pats elegantiškiausias, iškilmingiausias metų renginys – šokių vakaras „Sidabrinė naktis“. Šios šventės pavadinimas atspindi jos dvasią bei viso vakaro nuotaiką – nuostabios gyvos muzikos, kurią atlieka Kęstučio Plančiūno vadovaujamas mokyklos orkestras, ritmu šoka patys grakščiausi gimnazijos trečių – ketvirtų klasių mokiniai. Taip jie parodo, ko per pusmetį išmoko kartu su šokių mokytoja Kristina Nainiene.

Šokėjus vertinanti kompetentinga komisija išrenka puikiausiai pasirodžiusią porą ir paskelbia gimnazistus paslaptingosios sidabrinės nakties karaliumi ir karaliene. Be to, poros pagiriamos už pačią karščiausią rumbą, elegantiškiausią valsą, energingiausią čia čia čia bei kitus šokius.

Šį nuostabų vakarą šoka visi – ir mokytojai, ir mokiniai. Šventei įpusėjus iškilmingai inauguruojamas naujasis mokyklos prezidentas(ė). Į „Sidabrinę naktį“ kasmet nori sugrįžti visi, net ir buvę Juozo Balčikonio gimnazijos mokiniai.

4. Mudu abudu

Vasario 14 dieną šventė pasibeldžia ir į sportą mėgstančių žmonių duris. Juozo Balčikonio gimnazijos tradicija tapęs porų krepšinio turnyras „Mudu abudu” kasmet kviečia jame dalyvauti sportininkus bei sportininkes ir iškovoti metų poros titulą. Kas žino, gal pergalę pavyks pasiekti ne tik krepšinio aikštelėje, bet ir kolegos širdyje?

5. Vasario 16-osios šventė

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga J.Miltinio dramos teatre vyksta grandiozinis Juozo Balčikonio gimnazijos organizuojamas dainų festivalis.  Jame dalyvauja orkestrai, duetai, solistai iš visos Lietuvos bei kaimyninės Latvijos. Be abejo, pasirodo ir Juozo Balčikonio gimnazijos mišrus choras, lengvosios muzikos orkestras bei atlikėjai. Festivalio organizatoriai ir dalyviai kasmet sulaukia sveikinimų iš Lietuvos Respublikos prezidentūros.

6. Tulpių diena

Jei kovo 8-ąją atėjusias į mokyklą jus sutinka augaloti gimnazistai su tulpių puokštėmis  bei sveikinimais, neišsigąskite – šiandien Tulpių diena: visos merginos ir moterys šią dieną pagerbiamos. Kovo 8-ąją gimnazijoje galioja ypatingas aprangos kodas – vaikinai privalo vilkėti kostiumus, merginos – segėti sijonus. Neretai šią dieną aktų salėje vyksta koks nors renginukas merginoms, taigi nepraleiskite progos paganyti akis.

7. Užgavėnės

Užgavėnės švenčiamos likus 7 savaitėms iki Velykų. Šią šventę gimnazijoje organizuoja mokinių parlamentas. Pirmoji jos dalis vyksta mokykloje: persirengėliai šoka, dainuoja, o pirmokai juos vaišina pačių keptais blynais. Paskui šventė persikelia į gimnazijos kiemą –  ten deginama Morė. Persirengėliai dainuodami šoka aplink laužą, stengiasi išvyti žiemą, o Lašininis kovoja su Kanapiniu.

8. Saldainių diena

Paskutinę dieną prieš šv.Velykų atostogas Juozo Balčikonio gimnazijoje girdisi tik saldainių popierėlių šlamėjimas – tai reiškia, kad atėjo saldainių diena! Šios dienos šūkis: „Pasitik kitus su šypsena ir saldainiu!” Nepamirškite ne tik vaišintis, bet ir vaišinti!

9. Paskutinis skambutis

Visus mokslo metų renginius vainikuojantis įvykis – Paskutinio skambučio šventė. Tą dieną ketvirtokai į mokyklą susirenka rimti, pasitempę, bet vis dar vaikiški, juokaujantys apie kasdienybę, o išeina iš jos jau pasikeitę, tarsi labiau suaugę.

Įvairiausiu transportu į gimnaziją atvežami, o kai kada ir ant rankų atnešami abiturientų auklėtojai. Iš mokyklos renginys persikelia į miesto Bendruomenių rūmus. Ten ketvirtokai dainuoja, šoka, vaidina, o šventė baigiasi tradiciniu mokykliniu abiturientų valsu.

 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pamokų laikas
7. 14.10 – 14.55
 • 1. 08.10 – 08.55
 • 2. 09.05 – 09.50
 • 3. 10.00 – 10.45
 • 4. 11.10 – 11.55
 • 5. 12.20 – 13.05
 • 6. 13.15 – 14.00
 • 7. 14.10 – 14.55
 • 8. 15.05 – 15.50
Iki Vasaros atostogų liko:
 • dien.
 • val.
 • min.
 • sek.